Karboonpiiling- võlupotseduur naha uuendamiseks

Karboonpiiling- selle keerulise ja põneva sõna taga peidab end tegelikult üpriski lihtne ning tõhus iluprotseduur, mis on oma efektiivsuse poolest võtnud naiste südamed üle maailma!

 

Karboonpiiling- mis see tähendab?

Sõna karboonpiiling tuleb ingliskeelsetest sõnadest carbon (süsinik) ja peeling (koorimine) ehk teisisõnu on tegemist süsinik koorimisega, mis ilumaailmas on võrdlemisi uus protseduur kuid hoolimata sellest, on tegemist juba paljude naiste lemmikuga üle kogu maailma!

Karboonpiiling ehk laserkoorimine süsinik geeliga on hinnatud ja kõrgtehnoloogiline protseduur, tänu millele on võimalik kaotada vananemisilmingud, muuta näonahk säravaks ning leevendada ka mitmesuguseid nahaprobleeme. Protseduur sobib väga hästi ka rasusele nahale, kuna ahendab poore ja normaliseerib rasu tootmist.

 

Süsinik koorimise eesmärgiks on surnud naharakkude eemaldamine ja naha uuendamine, protseduuri tulemusena taastuvad kõik ainevahetusprotsessid, sealhulgas ka lipiidne ainevahetus.

null

Karboonpiiling on sulle kui sul esineb mõni alltoodud ilu- või nahaprobleem:

Väsinud, lõtvunud ja vananev nahk
Ebaühtlane nahatoon ja tekstuur
Pigmendilaigud, rosaatsea
Akne
Suurenenud poorid
Hall ja tuhm jume

Kuidas süsinik koorimist tehakse?

Protseduuri läbiviimisel kombineeritakse laseri toimet ja fotonoorendamist. Lasermedis teostatakse protseduuri maailmas hinnatud ja kvaliteetse Lumenis Q-switch tehnoloogia laseriga.

Protseduuri aluseks on süsiniku nanogeel, mis tungib sügavale nahakihtidesse, et siduda surnud rakke, rasva ja mustust. Samal ajal hävitab laseri toime surnud rakke, stimuleerib kollageeni ja elastiini tootmist, vähendab patogeenset mikrofloorat ning parandab naha värvi ja pinnareljeefi.

Süsinikkoorimine viiakse läbi kahes etapis:

Esimeses etapis kantakse patsiendi nahale kantakse õhuke kiht süsiniknano geeli, mille ülesanne on valmistada nahk ette laser protseduuriks. Selle käigus eemaldatakse kõik surnud ja sarvestunud rakud. Samas etapis toimub ka põletike ravi.

 

Teises etapis toimub laser- fototermolüüs, mis viiakse läbi naha sügavate ja pindmiste kihtide mõjutamine fraktsioneeritud laserkiirega, mis soodustab nahas elastiini ja kollageeni tootmist ning parandab naha pinnareljeefi ja värvi.

Protseduur kestab ca 20- 30  minutit. Kuur koosneb viiest seansist, mida tehakse viiepäevaste intervallidega. Laserkoorimine süsinikuga ei tekita ebamugavust, patsient tunneb ravi ajal ainult mõnusat soojustunnet.

Peale protseduuri võib esineda vaid punetust, mis tähendab seda, üsna kohe võib naasta tavapäraste toimingute juurde.

Ohud ja vastunäidustused:

  • IPL laserravi ei saa teostada onkoloogiliste haiguste, krooniliste põletike, keloidarmide ja aktiivse herpese korral
  • Raseduse ja imetamise ajal protseduuri ei teostata
  • Ravi ei saa teostada ka päevitunud nahale. Päevitamisest peab möödas olema vähemalt 2 – 4 nädalat. Samuti ei tohi kasutada isepruunistuvaid kreeme kaks nädalat enne protseduuri
  • Protseduuri ei tohi teostada antibiootikumravi ajal ning ravi lõpetamisest peaks mööduma kaks nädalat
  • Enne protseduuri tuleks võimalusel välja ravida aktiivsed põletikukolded

Pärast protseduuri

  • Pärast protseduuri võib esineda kerget punetust, õhetust
  • Pärast protseduuri peab vähemalt kahe nädala jooksul kasutama SPF 50 päikesekaitsekreemi
  • 24 h pärast protseduuri ei soovitata tarvitada alkoholi
  • Kahe nädala jooksul pärast protseduuri ei tohi käia saunas ja basseinis